BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Nattljusstakar 15629170
nr 1562 9170
Nattljusstakar
ett par, nysilver, 1800-tal. Höjd: 9 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 11 september 2023
kl 19:41:12
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.